strona główna

Historia

Historia naszej Grupy rozpoczęła się w 1990 roku, powstaniem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego BUTOR, zajmującego się sprzedażą środków do produkcji rolnej.

W 1994 roku, dzięki wcześniej nabytemu dużemu doświadczeniu w prowadzeniu wielkotowarowych gospodarstw rolnych, podjęliśmy się wydzierżawienia dwóch gospodarstw rolnych po byłych PGR-ach w Łanach Wielkich i Nieborowicach.

Cały nasz wysiłek w kolejnych latach był skierowany na doprowadzeniu przejętych gospodarstw do wysokiej kultury rolnej oraz rozwinięcia na wysokim poziomie hodowli i chowu bydła mlecznego.

Ponadto równolegle staraliśmy się rozwijać współpracę z okolicznymi producentami rolnymi głównie przez działalność handlową, w tym skup zbóż, rzepaku i kukurydzy.

Kolejnym etapem rozwoju działalności przedsiębiorstwa był zakup w roku 2000 tłoczni oleju rzepakowego .

Uzyskując wysokie wyniki produkcyjne w gospodarstwie rolnym, w 2004 roku podjęliśmy kolejne wyzwanie i wydzierżawiliśmy z ANR w Opolu gospodarstwo w Słupsku. Dzięki temu zyskaliśmy dużą bazę produkcyjną i magazynową, co pozwoliło nam na podjęcie decyzji o powstaniu nowego przedsięwzięcia, tj. „Gorzelni z biogazownią”, uruchomionego w listopadzie 2011 roku.

Istniejąca obecnie GRUPA BUTOR jest dynamicznym przedsiębiorstwem zrzeszającym cztery gospodarstwa rolne, firmę handlową oraz spółki kapitałowe zajmujące się produkcją energii, spirytusu, mleka, oleju rzepakowego i materiału siewnego.

GRUPA BUTOR jest przedsiębiorstwem rodzinnym, w którym obecnie pracują już trzy pokolenia,  co decyduje o jej sile i stabilności. W działalności GRUPY połączyliśmy wartości biznesowe z rodzinnymi, co jest podstawą naszego sukcesu.

Ponadto, oddanie i zaangażowanie naszych pracowników, zarówno tych, którzy pracują w naszej firmie od początku jej istnienia i tych, którzy ciągle do nas dołączają, stanowi o rozwoju i jest podstawą sukcesu GRUPY BUTOR 

 
x